3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами.

, , Коментувати

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав людей з особливими потребами і їх участі в житті суспільства. Сьогоднішній день — час підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
Створення в Рожищенському районі освітнього середовища для особливих дітей — частина програми розвитку освіти району. Для дітей із особливими потребами організовано інклюзивне та індивідуальне навчання. В інклюзивних класах введено посади асистента вчителя.
30 серпня цього року відбулося відкриття Рожищенського районного інклюзивно-ресурсного центру. ІРЦ розмістився у приміщенні ЗОШ І-ІІІ ст. селища Дубище. Завдяки освітній субвенції та місцевому бюджету у приміщенні провели ремонт та обладнали його спеціальними меблями, обладнанням та устаткуванням, що відповідає вимогам таких центрів. Тут затишно, тепло, сонячно, завжди панує по-домашньому гостинна й привітна атмосфера. У закладі створені всі умови для дітей з особливостями розвитку. Також тут є іграшки та матеріали для проведення занять за новітніми методиками. Центр надаватиме корекційні послуги для всіх дітей, які цього потребують. Інклюзивно-ресурсний центр дозволить батькам  по-іншому подивитися на їхню ситуацію, бо не завжди вони хочуть визнавати проблему й не завжди відправляють своїх діток в інклюзивні класи.
3 грудня в ІРЦ відбувся справді зворушливий та позитивний тематичний захід для учнів з особливими освітніми потребами. Гарним подарунком для усіх учасників стала мистецька програма, підготовлена Рожищенським будинком дитячої творчості.

 

Відповісти